دسته‌بندی پرسش‌ها

پرتکرارترین پرسش‌ها

مدت زمان استفاده از شرایط بازگشت کالا

هفت روز امکان بازگشت کالا، تنها به شرط اعلام اشکال ظرف حداکثر 24 ساعت پس از دریافت کالا توسط مشتری امکان پذیر می باشد.

کالا دارای اشکال فنی باشد

در این صورت خریدار میبایست حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا، درخواست بازگشت کالای خود را ثبت نماید. پس از ثبت درخواست بازگشت، خریدار تا مدت 7 روز مهلت داشته تا کالا را به فروشگاه اینترنتی گت لاجی مرجوع نماید.

بدیهی است گت لاجی تعهدی بعد از زمان 24 ساعت پس از دریافت کالا توسط مشتری، نخواهد داشت و پیگیری از طریق شرکت گارانتی دهنده (در صورتیکه کالا گارانتی باشد) بعهده مشتری می باشد.

کالا دارای اشکال ظاهری در بسته بندی پستی باشد

در صورتیکه کـالا دارای اشکـالات ظاهری در بسته بندی باشد، مشتـری میبایست از پذیرش کالا امتنـاع نموده و کـالا را در همان زمان به پیک یا مامور پست عودت دهد.

همچنین خریدار میبایست اشکال پیش آمده را در اسرع وقت به سایت گت لاجی به جهت پیگیری اطلاع دهد.

انصراف از خرید

چنانچه پس از ارسال کالا از طرف گت لاجی، مشتری از خرید خود منصرف شود، تنها در صورتیکه بسته بندی محصول به هیـچ عنوان باز نشده باشد، امکـان تعویض یا بازگشت کالا وجود دارد. در این شرایط هزینه ارسـال و هزینه بازگشت کالای خریداری شده تا فروشگاه اینترنتی گت لاجی، طبق تعرفه (ارسال عادی – پست پیشتاز) بر عهده خریدار می باشد و تنها هزینه کالای خریداری شده بازگشت داده میشود.

چنانچه کالای خریداری شده، بصورت رایگان از طرف فروشگاه اینترنتی گت لاجی ارسال شده باشد، در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال طبق تعرفه سایت (ارسال عادی – پست پیشتاز) از مبلغ فاکتور کسر و مابقی به مشتری عودت داده خواهد شد.

مغایرت کالا با کالای خریداری شده

مغایرت شامل رنگ، گارانتی و نام یا کد محصول خریداری شده میشود.

توجه داشته باشید، مغایرت کالا با کالای خریداری شده شامل جزئیات فنی کالا نمی باشد، از این رو مشتـری یا خریـدار موظف به تکمیل اطلاعات خود از تمامی مراجـع غیــر می باشد، در غیر این صورت، تمامی ضرر و زیان ناشی از عدم اطلاع دقیق پیش از خرید، تماماً به عهـده خریــدار می باشد.

چنانچه مغـایرت کـالا با کـالای خریـداری شده، از روی بسته بندی قابل تشخصیص باشد و مشتری سهواً یا عمداً اقدام به بازکردن بسته بندی کالا نماید، امکان بازگشت کالا به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

چنانچه مغـایرت کـالا با کـالای خریـداری شده، قبـل از بـازکردن کـالا قـابل تشخیص نبوده و بعد از بـاز کردن، این مغـایرت مشخص گردد، میبایست بلافاصله پس از تحـویل گرفتن کالا توسط خریدار، از طریق صفحـه تماس با ما و یا تماس با شمـاره تلفن 88228242 – 021 اعلام گردد تا این مغایرت در پروسه تعویض یا مرجـوع کردن قرار گیرد.

برای مرجوع کردن کالا، قبـل از بـازکردن میبایست بلافاصله پس از تحـویل گرفتن کالا توسط خریدار، از طریق صفحـه تماس با ما و یا تماس با شمـاره تلفن 88228242 – 021 اعلام گردد تا در پروسه تعویض یا مرجـوع کردن قرار گیرد.

چت کنید
1
سئوالی دارید؟
Scan the code
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم